Термоусадка або ізоляційна стрічка: що вибрати?

Термоусадка або ізоляційна стрічка: що вибрати?

Перейти до каталогу товарів "Термоусадочні трубки

Термоусадка — це тонкостінна трубка з термопластичного матеріалу, який здатний стискатися під дією підвищеної температури. Завдяки цьому трубка ізолює кабелі, захищаючи їх від стирання і впливу навколишнього середовища. Принцип використання термоусадки:

 • кабель пропускається через термоусадочну трубку;
 • трубка нагрівається за допомогою теплового пістолета або газового пальника і стискається, утворюючи щільний і надійний ізоляційний кожух;
 • після охолодження трубка твердне, забезпечуючи захист кабелю від механічних пошкоджень і високих температур (до 150 °С).

Трубки мають високу хімічну стійкість, тому у них заздалегідь задана швидкість усадки, яка залежить від величини теплового впливу і матеріалу виготовлення. Термоусадка виготовляється з поліолефіну, полівінілхлориду, політетрафторетилену, етіленпропілену та інших термопластичних матеріалів. Матеріал виготовлення та коефіцієнт термоусадки вказуються на упаковці виробу.

Ізоляційна стрічка

Ізолента — це стрічка, яка зазвичай виготовляється з полівінілхлориду з клейкою частиною, зробленою з каучукового або акрилового клею. Вона надзвичайно гнучка й еластична, тому її можна використовувати для ізоляції кабелів будь-якого діаметру. Ізолента зазвичай застосовується для:

 • електричної ізоляції;
 • обмотки дротів та кабелів;
 • кольорового маркування дротів;
 • з'єднання і обмотки дротів;
 • гідроізоляції контактів.

Хоча вона не забезпечує такий же рівень захисту, як термоусадочні трубки, від стирання, корозійних речовин або елементів, електроізоляційна стрічка легше і швидше накладається і знімається, що робить її хорошим вибором для тимчасових рішень.

Термоусадка або ізоляційна стрічка: що вибрати?

Ізоляційна стрічка і термоусадочні трубки мають свої переваги і недоліки, які можна порівняти, щоб зрозуміти, який варіант кращий.

Ізоляційна стрічка:

 • Універсальність. Важко перерахувати всі можливі варіанти використання ізоляційної стрічки. Її найбільша перевага — універсальність. Хоча найчастіше вона використовується для ізоляції електричних дротів і ремонту кабелів, сфера її застосування набагато ширше. Ізолента може використовуватися для склеювання маркування, обмотки і зв'язування різних предметів, які не мають відношення до електроприладів.
 • Довговічність. Якісна ізоляційна стрічка легко впорається з більшістю монтажних або відновлювальних робіт. Головне, підібрати потрібну товщину стрічки під розмір кабелю і наклеїти її на чисту, знежирену поверхню. У такому випадку стрічка прослужить довгі роки, не втрачаючи свої клейкість і електроізоляційні властивості.
 • Естетичність. Ізолента випускається в різних кольорах: чорний, синій, жовтий, червоний, зелений, які потрібні для маркування, але також можуть бути обрані з чисто естетичних цілей, наприклад, під колір кабелю, щоб зробити обмотку непомітною.

Термоусадочні трубки:

 • Ізоляція для спеціальних завдань. На відміну від скотчу, термоусадочні трубки розроблені спеціально для обмотки кабелів і дротів. На практиці це означає, що вони краще ізолюють провідники, але не можуть бути використані для будь-яких інших цілей. Термоусадочні трубки доступні в багатьох розмірах і з різним ступенем усадки для ізоляції кабелів будь-якого діаметру.
 • Надійність. Встановлена термозбіжна трубка забезпечує ідеальну ізоляцію. Вона стискається під впливом тепла, в точності повторюючи форму кабелю, завдяки чому тримається набагато міцніше ізоляційної стрічки і служить довше.
 • Естетичність. Після усадки трубка практично не виділяється на тілі кабелю, щільно прилягаючи до нього, а також може бути підібрана за кольором, щоб максимально відповідати відтінку дроту.

Отож, не можна об'єктивно порівняти ізоляційну стрічку і термоусадочні трубки, тому що це матеріали з різною сферою спеціалізації. Ізоляційна стрічка підійде і для обмотки дротів, і для інших цілей. Якщо ж потрібен серйозний ремонт кабелю великої товщини, то кращим вибором буде термоусадочна трубка.