Система маркування

Виберіть підкатегорію

Маркування дротів, призначення

Маркування електричних дротів − це нанесення на кабель позначень, за допомогою яких визначаються технічні характеристики, енергетична група або загальне призначення елемента мережі. Зазвичай виконується всередині розподільного щитка і є обов’язковим для постановки на баланс будь-якого електрифікованого об’єкта. Позначення поділяються на:

● літерні, що показують матеріал жили, ізоляції, призначення;

● числові, що відображають розмір перетину, товщину з ізоляцією, максимальну напругу, опір;

● колірні для розуміння типу (заземлення, фаза, нуль) і приналежності до ділянки мережі.

Система маркування дротів існує не просто для відповідності стандарту оформлення електрощитка. Це запорука безпеки. Саме за позначеннями електрики орієнтуються, як вести і підключати мережу, адже помилка може коштувати як мінімум короткого замикання. Для уникнення аварійних ситуацій під час виконання електромонтажних робіт використовуються різні типи маркування і пристосування для його нанесення.

Асортимент виробів для маркування дротів

Умовно можна розділити маркування на два типи − заводське і призначене для користувача. Перше наноситься на ізоляцію при виробництві і відображає суто технічні параметри. Друге здійснюється електриками при прокладанні мереж і підключенні до щитка. Якраз для нього і випускаються різні види пристосувань, за допомогою яких можна залишити позначку. Наприклад:

● Планки. Встановлюються на кабель і вручну заповнюються табличками з буквено-цифровими значеннями.

● Кільця. Ними обжимають дроти, а на самому кільці нанесені або позначення, або відповідний колір.

● Етикетки. Приклеюються до дроту або фіксуються як бирки. На них наноситься напис.

● Маркери. Ними просто пишуть інформацію на ізоляції. Краще використовувати самоламіновані моделі, адже звичайні швидко стираються.

● Гільзи. Використовуються в якості фіксатора для вставної таблички з написом. Нагадують звичайний бейдж.

● Термоусадкові трубки. Одягаються на дріт і фіксуються за допомогою нагрівання. На саму трубку нанесена інформація або колірне позначення. Застосовуються для маркування пучків у цілому.

● Хомути. Аналогічно трубкам з’єднують кілька кабелів. На сам хомут вже кріпиться табличка з інформацією, хоча іноді обмежуються просто вибором певного кольору.

Сфери застосування

Маркування для дротів використовується всюди, де є кабелі. Дроти для передачі електрики, інформації (включаючи телефонію), сигналів − всі позначаються одним зі згаданих способів.

У промисловості і приватних господарствах, під’їздах і квартирах, розподільних шафах і щитових на кожен кабель або їх групу нанесені мітки, завдяки яким можна дізнатися:

● навіщо потрібен конкретний дріт;

● що живиться від поміченої групи;

● нюанси підключення, експлуатації або важливі технічні характеристики.

Кожен підключений до щитка елемент обов’язково повинен мати маркування. Саме воно дозволяє уникнути ексцесів при обслуговуванні як промислових, так і побутових мереж.

Маркування кабелю і дроту від Італ-Техно

Магазин електротехнічної продукції Італ-Техно співпрацює безпосередньо із заводами-виробниками в Італії. А це означає, що:

● продукція відповідає стандартам якості Євросоюзу;

● передбачена мінімальна націнка завдяки прямим контрактам;

● є можливість замовити унікальні електротехнічні прилади під ваші вимоги.

Магазин представлений на ринку України більше 22 років, що є найкращим підтвердженням і гарантією якості.