Силові роз`єми

Акція -42%
Розетка пряма переносна IP67 16A 380V 3П+N+T
Показано з 1 по 18 із 108 (6 сторінок)

Жоден ремонт або будівництво не обходяться без встановлення розеток. Вони забезпечують доступ до електричної мережі, від якої працює будь-яка техніка. І чим більше таких пристроїв встановлено в приміщенні, тим краще. Однак для кожного випадку потрібна спеціальна апаратура.

Що таке силові роз’єми

Силовий роз’єм — це розетка. Технічний комплекс, який є точкою доступу до загальної електричної мережі. Завдяки цьому кінцеві споживачі отримують енергію. Підключення виконується за допомогою спеціалізованих вилок, якими оснащується техніка:

● побутова;

● комп’ютерна;

● будівельна;

● промислова;

● медична.

Навіть мобільні пристрої з акумуляторами для зарядки використовують вилки й розетки. Це єдиний спосіб забезпечити девайси енергією. Тому такі точки доступу намагаються організувати в кожному приміщенні — від житлової кімнати до заводського цеху.

Водночас моделей існує багато, вони можуть бути спеціалізовані:

● для мереж із різними параметрами струму — від сили до напруги;

● для груп приладів із відмінними вимогами до джерела живлення;

● для умов експлуатації й необхідності ізоляції точки підключення.

Для різних умов — своя модель. Це пов’язано з вимогами пожежної безпеки та забезпеченням стабільної роботи цих приладів.

Де використовуються кабельні роз’єми

Насправді, скрізь, де є самі кабелі. Встановлення такого пристрою — найпростіший спосіб приєднати обладнання до мережі. І найбільш безпечний. На відміну від скруток проводів, які використовувалися раніше. Кабельними роз’ємами обладнуються:

● житлові приміщення;

● кухні та ванні кімнати;

● місця загального користування;

● склади і виробництва;

● промислові будівлі;

● офісні будівлі.

Модель вибирається відповідно до призначення приміщення, а також залежить від техніки.

Роз’єми можна зустріти навіть на вулиці. Наприклад, виведені від міської мережі, щоб живити МАФи або пересувні кіоски, будівельну апаратуру типу бетономішалок.

Які бувають силові розетки

Основа класифікації — сфера застосування. Спочатку вибирають саме вид розеток. Їх усього 2:

● побутові для побутової техніки;

● промислові для потужних установок.

У кожного девайсу є свої особливості. Характеристики можуть відрізнятися способом встановлення, кількістю контактів, номінальною напругою й силою струму, наявністю заземлення і т. д. Вибираючи девайс, потрібно насамперед відштовхуватися від специфіки використання. Деякі моделі вимагають більш детального розгляду.

Переносні кабельні роз’єми

Згідно з назвою це мобільні девайси. Користувачі зазвичай називають їх подовжувачі. За конструкцією:

● підключаються в розетку за допомогою власної вилки;

● є частиною мережі і виглядають, як роз’єм на довгому кабелі.

Використовуються у якості тимчасового рішення або для живлення об’єктів віддалених від стаціонарних точок доступу в мережу. Можуть бути підлоговими або фіксуватися на поверхнях, тобто, накладними. Але навіть у цьому разі демонтувати й перемістити контакт просто.

Настінні силові розетки

Встановлюються всередину стіни в спеціальний слот — підрозетник. Дріт також прокладається в стіні по штробам. Такий варіант називається стаціонарним і найчастіше монтується в житлових приміщеннях. Завдяки інтеграції в підрозетник:

● зберігається естетика приміщення;

● можливе декоративне оздоблення поверх кабелів;

● дроти й корпус розетки не псують дизайн кімнати.

Крім того, настінні варіанти краще захищені.

Також є підвид накладних пристроїв. Для них не потрібні глибокі подрозетники, а контактна група закрита корпусом. Такі моделі прикручуються до поверхні саморізами.

Щитові розетки

Призначені для монтажу всередині модульних електрощитів. Обладнані стандартизованим кріпленням на DIN-рейку. Можливості встановлення поза щитком не передбачено, тому пило- та вологозахист слабкий. Зате легко інтегруються в загальну мережу. Не вимагають жодних робіт для монтажу й запуску роботи. А від зовнішніх загроз захищає короб, у якому встановлений девайс.

Особливості силових роз’ємів

Крім класифікації згідно зі сферою застосування, є й інші параметри, за якими можна поділити підвиди. Притаманні вони як однофазним, так і трифазним розеткам.Серед конструктивних особливостей виділяються:

● Заземлення. Додаткові металеві елементи забезпечують заземлення. Заземлення знижує ризик ураження електричним струмом для користувача і пробою на корпус техніки.

● Блокування. Механічна або автоматична система, що блокує подання електрики на контакти до щільного з’єднання з вилкою.

Модифікації збільшують безпеку експлуатації контактів і термін служби. Також знижують ризик появи короткого замикання й загоряння.

Підвиди силових роз’ємів

Наступним критерієм класифікації є місце розташування. Тут є два варіанти:

● Для вулиці. Відрізняються міцністю корпусу й покращеним захистом з’єднання. Герметичність визначається показником IP. Моделі несприйнятливі до пилу й добре переносять вологість, аж до дощів і снігопадів.

● Для приміщень. Не є герметичними, зате демонструють компактні розміри. Виготовлені з нейтральним дизайном для монтажу в кімнатах із ремонтом у будь-якому стилі.

Вибрати в цій категорії просто. Якщо заплановано встановлення на вулиці, знадобиться герметична точка доступу. Усередині приміщень цей показник не такий важливий. За винятком кімнат зі складними умовами, наприклад, у ванній.

Основні характеристики

Крім параметрів, за якими проводиться основна класифікація, є й загальні характеристики. Незалежно від типу, способу встановлення й герметичності, потрібно звертати увагу на такі особливості:

● Фази. Бувають одно- і трифазні. Відрізняються кількістю контактів (2 або 3). Призначені для роботи в мережах із різною напругою.

● Напруга: 220 В (однофазні) і 380 В (трифазні). Вибір залежить від мережі, у яку інтегрується роз’єм.

● Силу струму. Стандартний показник здебільшого— 16А, а для промислового обладнання — 32А. Але трапляються моделі і з великими значеннями.

● Контакти. Однофазна мережа працює з 2 контактами, а купити трифазну вилку можна і з 5 — 3 контакту, заземлення й нуль.

Кожна модель має ці параметрами. Саме значення характеристики відрізняється, але набір — незмінний. Різниця й кількість контактів можна визначити за зовнішнім виглядом, а сила струму й напруга вказані в специфікації або на корпусі.

Як вибрати силовий роз’єм

Вибір точки доступу до електрики насамперед залежить від:

● особливостей мережі;

● обладнання, яке необхідно приєднати.

І тільки потім враховуються нюанси конструкції самих девайсів.

Наприклад, для домашнього використання потрібні однофазні із заземленням. А для будинку з дітьми ще й із додатковим захистом, тобто, функцією блокування напруги. Такі застосовують для побутових електроприладів — від пральної машини до телевізора.

Для промислової техніки, від навантажувачів до верстатів, потрібні роз’єми з трьома фазами. Можуть знадобитися із заземленням. Це залежить від конструкції вилки. Такий же підхід і під час вибору моделі для зовнішнього або внутрішньобудинкового монтажу.

Нюанси підключення силових розеток

Інтеграція в мережу виконується однаково для всіх типів. Процес складається з:

● відключення подання енергії на ділянку мережі, у який інтегрується пристрій;

● з’єднання проводки з контактами розетки типу «мама»;

● ізолювання місць з’єднання;

● монтажу точки на поверхню або в підрозетник;

● фіксації в потрібному положенні розпірками, болтами або шурупами;

● відновлення напруги в мережі;

● підключення роз’єму типу «тато» (вилки).

Також рекомендується зафіксувати кабель. Здійснити це можна за допомогою хомутів. Це допоможе уникнути порушення цілісності з’єднання жили з контактом при випадковому механічному впливі. Таку процедуру варто провести й під час підключення проводу до вилки, якщо воно виконується самостійно

Окремо зазначимо, що для спрощення роботи на кабелі наноситься маркування кольором. Так, дроти:

● на 220 В пофарбовані в синій;

● для мереж 380 В — червоні;

● фаза — коричнева жовта, зелена або червона;

● нульовий дріт блакитний;

● заземлення жовто-зелене.

У трифазних мережах кожен контактний дріт має свій колір. А для однофазної системи — коричневий. Кабелі важливо поєднувати з призначеними контактами. Якщо переплутати, то можливе коротке замикання. Або роз’єм не буде працювати.

Промислові та побутові розетки в Італ-Техно

Італ-Техно — це спеціалізований магазин із продажу електротехнічної продукції. Упродовж 20 років компанія продає товари, виготовлені на брендових італійських заводах:

● весь асортимент відповідає стандартам якості Євросоюзу, що підтверджується документами;

● є можливість замовити вироби на одному з заводів за індивідуальним кресленням;

● товари надходять на склад безпосередньо від виробника, тому мають мінімальну націнку;

● здійснюється сервісне й гарантійне обслуговування, а також доставка по Україні;

● найбільший каталог товарів з Італії для електротехнічних робіт.

Асортимент, популярність брендів, якість продукції, лояльна система взаємодії з клієнтами зробили Італ-Техно лідером українського ринку. Тому компанію обирають професійні електрики і звичайні користувачі, приватні особи й комерційні організації.

Вкажіть номер телефону для отримання додаткової інформації. Менеджер Вам передзвонить.

заповніть це поле

Дякую за заявку.

Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Виникла помилка.

Будь ласка спробуйте повторити трохи пізніше.

«Діючи у правових рамках закону України про захист персональних даних, ми ніколи не передаємо інформацію третім особам. Не надсилаємо акційні пропозиції без Вашої згоди»

Відгуки

Вилка настінна під кутом 90 град. IP44, 16A, 380-415 V, 3P + T

Отличная вилка-розетка, ставил у себя на предприятии ...

Артем
07.06.2021

Кабель контрольний мідний гнучкий екранований переріз 2х0,75 марки FR2OH2R16 300/500 V (5 класу гнучкості) (код УКТ ЗЕД 8544499100)

Действительно хороший кабель. Брали оптом. Спасибо Владимиру за детальную консул ...

Алексей
28.12.2021

Хомут (нейлон) 200х2,5 (упаковка по 100 шт.) (код УКТ ЗЕД 3925908000)

Лучшие хомуты! Качество супер, очень прочные! ...

Влад
16.02.2022

Кабель мідний в екрані для передачі даних з попарним повивом жил 10х2x0,5 кв.мм (5 класу гнучкості)

Покупкой этого кабеля доволен. Заказывал двадцать метров. Кабель качественный, а ...

Руслан
25.12.2021

Гільза з`єднувальна із алюмінію без ізоляції для кабелю 95-70 кв.мм

Понадобилась такая гильза, несколько штук для кабеля. Нашел в этом магазине, так ...

Александр
25.12.2021

Гільза з`єднувальна із алюмінію без ізоляції для кабелю 150-95 кв.мм

Отличная соединительная алюминиевая гильза. Качество действительно высокое, гиль ...

Евгений
25.12.2021

Кабельний наконечник силовий мідний луджений без ізоляції для проводу 70 кв.мм під болт 12 (код УКТ ЗЕД 8536901000)

Качественная продукция, однозначно рекомендую! Сервис на высшем уровне! ...

Андрей
14.04.2022

Тримач для проводу (для короба розм. 120х60 мм)

Меня целиком и полностью устраивает такой держатель для проводов, так как он кре ...

Сергей Астахов
25.12.2021

Гільза з`єднувальна із алюмінію без ізоляції для кабелю 120-70 кв.мм

Буквально несколько недель назад решили приобрести кабельные наконечники и после ...

Марат
25.12.2021

Гільза з`єднувальна із алюмінію без ізоляції для кабелю 95-70 кв.мм

Заказывал целую партию таких гильз оптом здесь. Это крайне выгодно, потому что о ...

Андрей
25.12.2021