Роз`єми Schuko

Показано з 1 по 7 із 7 (1 сторінок)

Сучасна техніка для роботи використовує електрику. Струм подається від електростанцій і генераторів по кабелях. Кінцевою його точкою у будь-якому приміщенні є розетка. До неї підключається сам прилад за допомогою контактної вилки. І для більшості пристроїв використовується єдиний стандарт. Найпопулярнішим у світі вважається Schuko. У відповідності до нього виготовляється  більшість як роз’ємів, так і вилок на приладах.

Що таке розетка Шуко

Schuko — це єдиний форм-фактор для створення контактних електричних точок. Повна назва звучить, як schutzkontakt. У перекладі з німецької означає захищений контакт. Головною його перевагою є наявність заземлення, яке запобігає короткому замиканню  під час підключення приладу. Особливості Schuko розетки:

● елементи для заземлення розташовані на корпусі;

● вилка розміщується в середину корпусу розетки;

● кабель schuko на вилці також обладнаний контактами заземлення.

Такі роз’єми прийнято називати євророзетками. Оригінальна позначення Schuko або назва стандарту СЕЕ 7/4 використовується тільки в професійному сленгу. Та й більшості споживачів вона невідома. А ось стандарт, роз’єм або розетка з приставкою «євро-» зрозумілі навіть тим, хто ніяк не пов’язаний з електрикою. З огляду на те, що спочатку схема підключення виникла в Європі, найменування стрімко увійшло в побут. З цим же пов’язаний і той факт, що роз’єми живлення силові типу Schuko призначені для мереж з номінальною напругою 230 В і силою струму 16А.

Особливості конструкції Schuko: роз’єм із заземленням

Головний конструктивний нюанс — наявність заземлення. Є два стандартних контакту (фаза й нуль) і заземлюючих з’єднання у вигляді двох металевих пластин.В деяких моделях — скоби. На вилці між штекерами встановлені пластини з металевих сплавів. При дотику заземлення замикається. При цьому  вдається уникнути:

● пробою напруги через корпус розетки або кабелю;

● випадкового удару струмом користувача під час  підключення приладу;

● подання напруги на корпус техніки при пошкодженні проводки;

● короткого замикання штекера й роз’єму.

Цей захисний механізм допомагає уникнути пожежі, травм користувачів і поломки електрообладнання.

Типів і видів таких роз’ємів можно навести багато — від звичайної розетки до модулів для встановлення на DIN-рейку. Існують переносні і стаціонарні. Різних розмірів, форм і з різним монтажем. Підібрати потрібні роз’єми живлення силові Schuko не складно. Головне, знати умови, у яких належить працювати пристрою.

Рекомендується, щоб усі розетки в будинку були із заземленням. Від цього безпосередньо залежить безпека й користувачів, і техніки.

Де використовуються кабельні роз’єми Schuko

Розетки такого типу можна зустріти всюди, де є електричне обладнання. Більшість побутових приладів оснащені штекером для розетки Schuko. А також ручний електроінструмент та навіть деякі моделі промислового обладнання.

Це найбільш поширена побутова розетка завдяки підвищеній безпеці й надійності підключення вилки.

Чому обирають Італ-Техно

Магазин Італ-Техно працює на ринку України 20 років. За цей час :

● укладені контракти на пряме постачання електротехнічної продукції від італійських виробників;

● сформований найбільший каталог брендових товарів у країні;

● укладені угоди із заводами на випуск деталей згідно з індивідуальними кресленнями замовника;

● сформовано штат досвідчених і кваліфікованих менеджерів, здатних  допомогти у вирішенні будь-якого питання.

Італ-Техно— це найбільший дистриб’ютор товарів для електротехнічних робіт.