Роз`єми промислового призначення

Виберіть підкатегорію

Особливості промислових кабельних роз’ємів

Промислові розетки − це контакти для підключення електроустаткування підвищеної потужності або в несприятливих умовах. По суті, завдання у них таке ж, як у побутових, тобто подача струму для живлення приладів і агрегатів. Відмінність у тому, що промислові роз’єми:

● розраховані на більшу напругу (380 V замість стандартних 220 V) і вище і силу струму;

● коректно працюють і з напругою 220В, а для зручності марковані кольором − червоний для 380В і синій для 220В;

● захищені від впливів навколишнього середовища, включаючи дощі і пил;

● мають посилену конструкцію і здатні витримати фізичний вплив;

● прості в монтажі й обслуговуванні, не вимагають особливих умов експлуатації;

● забезпечені захисними системами на випадок перегріву, стрибків напруги, короткого замикання та інших ексцесів.

Такі прилади (наприклад, розетки на 380 В) використовуються в промисловості. До них підключають верстати на заводах, будівельний інструмент, побутівки і МАФи, обладнання для складів і торгових приміщень (скажімо, холодильні установки), потужні електроприлади на кшталт духових шаф у ресторанах. Список сфер застосування дуже великий − всі точки, де потрібна розетка підвищеної надійності.

У побутових приміщеннях, будинках і квартирах такі пристрої спостерігаються рідко. В основному живлення йде від міських мереж зі стандартними показниками напруги і сили струму. Крім того, більшість побутових приладів розраховані саме на звичайні роз’єми і не вимагають додаткових умов для роботи або захисних функцій.

Різновиди і характеристики

Варіантів точок підключення для потужного устаткування багато. Їх класифікація відбувається за кількома параметрами:

● Фазність. Найчастіше спостерігаються трифазні, хоча і на дві фази, і навіть на одну знайти не складно. Вибір залежить від обладнання, яке потрібно живити.

● Заземлення та нульовий провідник. Наявність або відсутність таких контактів залежить від типу мережі та пристроїв, для яких розроблена розетка.

● Спосіб установки. Існують вбудовані і переносні. Відповідно, для тимчасових робіт (скажімо, будівництва) вибирають другі, а перші використовують на постійній основі.

● Місце монтажу. Існують варіанти для приміщень і вулиці. Різниця в рівні герметичності і міцності.

● Захист. Спостерігаються захищені від пилу, вологи, морозу чи спеки. Визначається індексом IPXX, де ХХ − це цифри. Наприклад, IP68 можна повністю занурювати в воду, і працездатність при цьому залишається на колишньому рівні.

● Додаткові системи. До таких відносяться запобіжники, які розривають контакт при перегріванні або збої в мережі. Потрібні для захисту підключеного до розетки обладнання.

Промислові роз’єми для різних фаз із наявністю заземлення та нульової лінії відрізняються і зовні кількістю контактів. Це можна назвати навіть своєрідним захистом, адже підключити прилад у невідповідну для нього розетку (а отже, піддавати ризику поломки) не вийде фізично.

Особливості монтажу промислових розеток і вимикачів

Основним критерієм при виборі силового роз’єму є обладнання, яке буде до нього підключено. Додатковим − умови експлуатації. Важливо, щоб промислова розетка відповідала:

● напрузі і силі струму мережі та обладнання;

● вимогам пристроїв, що підключаються, до заземлення;

● умовам місця установки – волого- або пилозахист і т. п.

Важливим нюансом є простота установки таких точок доступу до живлення. Більшість моделей вдасться поставити без допомоги професійного електрика, тобто схеми підключення особливою складністю не відрізняються. І практично всі роз’єми не вимагають монтажу в арматуру.

Відзначимо також, що категорично заборонено використовувати мережі або прилади з напругою більше, ніж у розетки. Наприклад, роз’єм розрахований на 220 В, а вилка 380 В. Це призведе до аварійної ситуації. У зворотний бік − можна. Розетка 660 В нормально працює в мережах 380 В.

Переваги покупки в ІТАЛ-ТЕХНО

У магазині електротехнічної продукції Італ-Техно можна купити промислові розетки і вимикачі від італійських брендів із заводу-виробника. Прямі договори Італ-Техно з компаніями в Італії дозволяють:

● утримувати ціни максимально близько до собівартості;

● мати в наявності всі товари з каталогу;

● замовляти унікальні позиції на прохання клієнта;

● надавати документи відповідності стандартам Європи;

● здійснювати гарантійне і постгарантійне обслуговування.

Італ-Техно більше вже 20 років постачає в Україну товари для електротехнічних робіт, і це найкраща рекомендація!