Перетворювальна електротехніка

Виберіть підкатегорію

Купити частотники в Києві

Частотний перетворювач — це пристрій, що використовується для трансформації показників змінного струму при подачі напруги від мережі на електродвигуни. Використовується в основному на виробництві і в різних галузях промисловості. 

В електричній мережі, як в побутовій, так і в промисловій, проходить струм одного типу — змінний зі статичними характеристиками частоти і напруги. Але підходить він не для всіх приладів. А деяким взагалі потрібно періодично змінювати параметри одержуваної електрики для ефективної роботи. Зокрема, мова йде про електродвигуни, як синхронні, так і асинхронні. Саме для них розроблені такі пристрої як перетворювачі частоти, або простіше кажучи—  частотники. Вони допомагають точно контролювати потужність і швидкість обертання валу двигуна і при цьому дозволяють їм отримувати струм відповідної частоти від стандартної побутової чи промислової мережі.

Встановлюються в тих випадках, коли передбачається робота двигуна в різних режимах потужності. Тобто перетворювач змінює:

● частоту;

● напругу;

● порядок фаз.

Купити частотний перетворювач потрібно для контролю швидкості обертання двигуна. Він дозволяє не тільки плавно змінити швидкість зі збереженням крутного моменту, але і моментально переключити напрямок обертання. Без частотника здійснити контроль потужності, що подається, прийнятну для техніки плавність її змінювання і реверс неможливо. 

Принцип роботи і типи перетворювачів

Частотники для електродвигунів представляють собою проміжну ланку між мережею і безпосередньо мотором. Вони отримують струм і трансформують його частоту відповідно до попередніх налаштувань або безпосереднім командам з пульта управління. Це відбувається наступним чином:

● струм надходить в перетворювач;

● проходить через спеціальний фільтр;

● змінюється в котушках;

● відпрацьовується інвертором;

● передається на двигун.

При цьому блок управління заздалегідь програмується на певні зміни вхідних струмів. І в той же час відстежує різні параметри як самої енергії, так і стану двигуна.

Існують моделі, які працюють, не змінюючи тип самого струму — змінний на всіх етапах. Такі застосовують в мережах з невеликою напругою. 

Інші ж мають у своїй конструкції ще і випрямляч, який перетворює змінний струм в постійний. А інвертор перетворює його назад в змінний. Такі прилади здатні працювати в промислових мережах з дуже високою напругою і є досить популярними, хоча і мають менший ККД у порівнянні з безінверторними.

Які існують типи частотних перетворювачів

Всі моделі частотників прийнято класифікувати за робочою напругою та кількістю фаз, з якими вони можуть працювати. Ось які частотники купити можна на українському ринку:

● однофазні для напруги 220В. Підключаються до двигунів і мереж із однією фазою.

● Трифазні для напруги 380В. Взаємодіють з більш потужними двигунами і мережами на три фази.

● Високовольтні. Для взаємодії з двигунами на основі постійних магнітів.

Хоча їх загальна класифікація не дуже широка, у кожного класу трансформаторів частоти є досить багато параметрів, які потрібно проаналізувати перед покупкою.

Класифікація частотників за типом управління

Якщо мова йде про спосіб управління обертанням двигуна, то тут видів ще менше. Усього два:

1. Векторний. Такий тип управління впливає безпосередньо на вал двигуна. Коли знижується напруга, то падає і швидкість обертання. Використовується зазвичай для точного контролю одного двигуна.

2. Скалярний. В управлінні такого виду підтримується стабільне співвідношення напруги до частоти, і як наслідок вдається контролювати кілька двигунів одночасно, передаючи на них однакову швидкість обертання.

При цьому обидва однаково популярні і широко використовувані. Хоча векторний тип управління і вважається більш інноваційним.

Де використовують частотні перетворювачі

Частотники встановлюють в усіх областях промисловості, де використовуються електродвигуни. Особливо, якщо вони вимагають постійного регулювання швидкості обертання. Найчастіше подібні двигуни і, відповідно, частотні перетворювачі зустрічаються:

● у будівельній техніці, наприклад, підйомних кранах;

● у виробничих і сортувальних підприємствах на конвеєрних стрічках і різних верстатах;

● у насосних установках стаціонарного типу, від шахтних до нафтових;

● у вентиляційних і витяжних системах для регулювання швидкості вентиляторів.

Звичайно, існують і інші області, де встановлюються електродвигуни, а з ними й — частотні перетворювачі. 

Ще одне популярне рішення — купити блок плавного пуску для електроінструменту. Це дозволяє захистити мотори від різких перевантажень. А значить, довше зберігати працездатність і збільшити робочий ресурс. Та й до того ж зробити роботу з інструментом більш комфортною в цілому завдяки усуненню ривків при запуску.

Асортимент інверторів ІТАЛ-ТЕХНО

У магазині Італ-Техно представлені частотники для електродвигуна італійського виробництва — переважно від бренду Enertronica Santerno. В асортименті є прилади різного типу для забезпечення ефективної, економічної, стабільної і довговічної роботи ЕД:

● перетворювачі частоти (інвертори) в їх класичному розумінні, що використовуються для трансформації частоти змінного струму і зміни напрямку обертання двигуна; 

● пристрою плавного пуску, які захищають ротор двигуна від різких ривків при старті, подаючи напругу по наростаючій, що збільшує термін служби ЕД практично в два рази;

● приводи постійного струму, що працюють з магнітними двигунами і забезпечують випрямлення струму на виході.

Поєднання ціни та якості італійської продукції дозволили частотникам від Enertronica Santerno зайняти лідируючі позиції на світовому ринку. І саме завдяки цьому компанія Італ-Техно імпортує їх в Україну за прямими договорами поставки, забезпечуючи мінімальну вартість і доступність для українських споживачів.