Кабель-канал: що це таке та сфера його застосування?
Перейти до каталогу "Короба (кабель канали)"
Коли здійснити процес прихованого монтажу проводки в жилому або нежилому приміщенні видається неможливим, в цьому випадку часто використовують спеціалізовану технічну фурнітуру. Вона називається кабель-каналом та є корисною у своєму функціоналі.
Кабель-канал - це своєрідний короб, який встановлюється вздовж прокладених дротів. Він не тільки приховує ії з поля зору, але й також допомагає захистити проводку від зовнішнього зношення, запобігає можливості небажаного удару електричною напругою.
Переваги та недоліки
Дана продукція має як свої переваги: так і недоліки.
До позитивних сторін можна віднести:
- Завжди є можливість прокласти кабель у будь-якому зручному місці не порушуючи при цьому цілісність поверхні стін.
- Враховуючи те, що стіна залишається цілою, весь процес прокладання кабелю не потребує значних витрат сили та часу.
- Дроти непомітні візуально.
- Стає можливим заховати кабелі від дітей та домашніх улюбленців - прямий доступ до них відсутній.
- До короба можно помістити від одного до великої кількості дротів - це напряму залежить від його розмірів.
Недоліки:
- Дану фурнітуру далеко не завжди можна ідеально та гармонійно вписати в інтер’єр приміщення.
- Меблі не будуть щільно прилягати до стіни: на поверхні якої встановлено кабель-канал.
Різновиди кабель-каналів
Кабель-канали класифікують за такими параметрами:
- матеріал виготовлення;
- розмір;
- форма.
Короби для проводки виготовляють з таких матеріалів:
- Сталь. Такі канали є придатними до використання як всередині приміщення, так і зовні, частіше за все вони є затребуваними в промисловому секторі, тому що мають великі розміри та не піддаються зовнішньому впливу завдяки наявності спеціального покриття поверхні.
- Алюміній. Цей варіант також є досить популярним та має схожі зі стальними аналогами характеристики.
- Пластик. Цей матеріал не є таким міцним, як метал, тому канали даного виду частіше всього використовують для приховування дротів всередині приміщень (житловий простір, офіс).
- Кераміка. Цей матеріал майже не використовують через його непрактичність та високу вартість.
Через те, що кабель-канали мають у своєму асортименті багато різних форм, стає можливим прокласти та приховати дроти на будь-якій поверхні. Ось найбільш популярні варіанти:
- Підлогові. Мають форму півкола та невеликі розміри, в тому числі висоту. Не викликають незручностей під час ходьби, тому саме цей тип частіше за все використовують в офісних приміщеннях.
- Плінтусні. Частіше за все вони є затребуваними для використання в жилих приміщеннях через те, що під цим своєрідним “плінтусом” можна приховати всі дроти, що протягнуто вздовж стіни.
- Кутові. Той самий принцип, що й у плінтусних, але зоною використання даного типу є стик між стіною та стелею.
- Перфоровані. Переваги цього варіанту полягають у більш низькій вартості, а також у можливості циркуляції повітря через наявні у поверхні отвори. Такі отвори допомагають убезпечити проводку від перегрівання. Через те, що ці короби мають не зовсім привабливий вигляд, частіше за все їх використовують у технічних приміщеннях.
- Магістральні. Є своєрідним пазлом з коробів різноманітної форми та довжини, які можна скласти між собою за допомогою спеціальних з’єднувальних елементів.
- Кабельні лотки. Бувають дротові та сходові. Використовуються в нежилих приміщеннях через те, що є громіздкими, але простими та зручними у використанні.
Кольорова палітра сучасних кабель-каналів має величезну кількість різноманітних відтінків, завдяки чому є можливість підібрати для себе варіант, який максимально підійде до інтер’єру будь-якого приміщення.