Стріппери для зняття ізоляції

Показано з 1 по 11 із 11 (1 сторінок)

З необхідністю зняти ізоляцію з кабелю стикається кожен електрик. Причому регулярно. Навіть звичайні користувачі очищають дроти від обмотки, наприклад, під час ремонту або встановлення вимикачів і розеток. Прибирати ізоляцію можна підручними засобами. Зазвичай для цього вибирають кухонний ніж. Але такий інструмент доставляє багато клопоту:

● тримати його і працювати незручно;

● висока ймовірність пошкодити жилу;

● складно залишити чистий круговий зріз;

● неможливо точно розрахувати зусилля.

Тому професійні електрики використовують у роботі спеціалізований інструмент. Він називається стрипер і дозволяє швидко й точно прибрати захист дроту незалежно від типу, перетину й товщини покриття. А з огляду на низьку вартість, придбати девайс часто вирішують і для домашнього використання. 

Що таке стрипери для зняття ізоляції

Стрипер — це електротехнічний ручний інструмент, який використовується для видалення ізоляції з проводки. Являє собою симбіоз бокорізів і щипців. Дозволяє:

● обережно розрізати захисний шар;

● стягнути вирізану частину уздовж дроту;

● уникнути пошкодження жили й порушення перетину;

● працювати з багатожильними кабелями.

Кліщі для зняття ізоляції схожі на стриппер. Але влаштовані за іншим принципом. Вони просто зривають покриття жили. Попередньо його потрібно розрізати. В іншому випадку залишаться рвані краї. Також є ймовірність пошкодити щипцями струмонесучий елемент.

Який можна купити стрипер для зняття ізоляції

Випускається багато видів стриперів. Класифікувати їх можна за різними ознаками, хоча основними є:

● конструкція;

● призначення;

● функціонал.

Не існує універсальних стриперів, якими ріжеться покриття будь-якого кабелю. Моделі вузькоспеціалізовані, й електрики зазвичай мають із собою кілька найпопулярніших типів проводки. Для домашнього використання зазвичай обирається варіант, який підходить до побутових кабелів або з додатковими функціями.

За типом конструкції

Основою класифікації стриперів є конструкція. Від неї залежить принцип роботи девайса. Головна відмінність — визначення товщини дроту. А отже, і зусилля, яке потрібно прикласти, щоб розрізати захист. Так, бувають:

● Механічні. Майстер сам визначає силу, з якою натиснути на рукоять. Найдешевший варіант. Але є ймовірність пошкодити жилу.

● Напівавтоматичні. Ступінь змикання ножів фіксується після стиснення рукояті користувачем. Залишаються в такому положенні до скасування фіксації. Застосовуються, коли потрібно зачистити великий обсяг однакового дроту.

● Автоматичні. Інструмент сам визначає товщину кабелю. Участь електрика в налаштуванні потрібно тільки при роботі з дуже тонкими шнурами. Для таких робіт передбачений фіксуючий гвинт. Найбільш зручна модель.

За типом дроту

Якщо ж говорити про застосування інструменту до певних видів жил, то потрібно виділити такі:

● Вита пара. Максимально точно зрізає весь ізоляційний шар завдяки наявності затиску.

● Коаксіальний дріт. Зрізає захист у процесі обертання, прибираючи й зовнішній, і внутрішній шар.

● Оптоволокно. Видаляє не ізоляцію, а лакове покриття. Коштує дорого, проте дозволяє уникнути пошкодження чутливого оптоволокна всередині дроту.

● Силовий кабель. Це стрипер для зняття жорстких ізоляції.Обладнаний двома ножами різної форми. Застосовується для роботи з товстими й армованими кабелями.

Також зазначимо інструмент для зовнішніх робіт. Такий дозволяє різати покриття жили не тільки поперек, а й уздовж. І навіть розшивати в центральній частині дроту, а не тільки на наконечниках.

Додаткові можливості

Деякі моделі обладнані засобами для додаткових робіт або спрощення основного завдання. До таких модифікацій належать:

● вбудований кримпер для обтиску наконечників;

● механізм скидання зрізаної ізоляції;

● леза для поздовжнього різання ізоляційного шару;

● ножі підвищеної міцності для різання кабелю.

Найбільш популярним додатком вважається пристрій для обтиску. Це дозволяє відразу після зняття ізоляції зафіксувати відповідний контакт.

Як працює стрипер для зняття ізоляції з дротів

Процес досить простий:

● всередину стриппера кладеться дріт;

● виставляється зусилля стиснення або визначається приблизні показники;

● леза розрізають ізоляцію;

● фіксатор тягне за собою відрізану частину покриття.

Залежно від конструкції й додаткового обладнання можуть додаватися нові етапи роботи. Але загалом робота зі зняття ізоляції виглядає саме так. Єдине, з чим потрібно бути обережним — визначення зусилля стиснення. Більшість моделей досить чутливі, щоб користувач інтуїтивно розумів, коли перестати стискати рукоять. А з автоматичними девайсами такої проблеми взагалі немає. 

Стрипери італійського виробництва в Італ-Техно

Ніж стрипера для зняття верхньої ізоляції кабелю купити можна в магазині Італ-Техно. У каталозі представлена продукція з Італії безпосередньо від виробника. У наявності найпопулярніші види інструментів для роботи з захисним покриттям проводів. Товар сертифікований у ЄС і супроводжується документами, що підтверджують якість.

Магазин працює на ринку України впродовж 20 років і постійно нарощує клієнтську базу й обсяг продажів. Довіра покупців — найкраще підтвердження високої якості товару.