Інструмент для різки кабелю та проводу

Показано з 1 по 10 із 10 (1 сторінок)

З різкою дротів доводиться стикатися під час прокладання будь-яких електричних мереж. Під час ремонту у квартирах, будівництві нових будівель і організації роботи промислових підприємств. Прибрати зайву частину кабелю можна багатьма способами, використовуючи підручні інструменти. Але жоден із варіантів не є оптимальним. Завжди існує ймовірність:

● пошкодити дріт;

● залишити нерівний зріз;

● порушити цілісність ізоляції;

● змінити геометрію жили;

● залишити відколи й подряпини.

Це впливає на втрати енергії й підвищує шанс виникнення короткого замикання. Як наслідок — пожежа або травми користувачів. Тому рекомендується застосовувати спеціалізований інструмент для різання кабелю, купити який краще за все у профільному магазині.

Що це таке

Інструмент для розрізання дроту — це загальна назва девайсів, які використовуються для відділення частини кабелю від загального мотка. Його наявність вважається обов’язковою у електриків і бажана у звичайних користувачів. За допомогою таких інструментів:

● на жилі залишається рівний зріз без порушень цілісності провідника;

● легко розрізається ізоляція, без обривків і рваних країв;

● сам дріт легко перерізати.

Використання пристроїв для різання кабелю гарантує не тільки простоту процесу відділення частини дроту, а й безпеку під час експлуатації такої мережі. Використання пошкодженої проводки призводить до втрати потужності в системі, порушень у заземленні і критичним стрибкам напруги. Навіть кусачки на пасатижах — не найкраща ідея для роботи з дротом. Краще вибрати інструмент із вузькою спеціалізацією й максимальною ефективністю.

Де застосовується інструмент для різання кабелю

Зіткнутися з необхідністю застосування такого приладу можна де завгодно. Переважно це будівельні та ремонтні роботи, під час яких збирають електромережу. Складно прорахувати наперед, яка довжина проводу знадобиться. Особливо з точністю до сантиметра. Зайве потрібно прибрати. І в такому випадку на допомогу приходить інструмент для різання дроту. Здебільшого це мобільна модель. Її можна тримати в одній руці і зручно справлятися з роботою. Інструменти підходять для тонких проводів, а ось для проведення жил із надійним захистом або екранами потрібні вже більш потужні апарати. Й обійтися тільки м’язовою силою не вийде. Ситуація вирішується сучасними автоматизованими моделями.

Який буває інструмент для різання проводів

Такі прилади представлені ножицями різної конструкції й розміру. У продажу є:

● Механічні. Працюють від сили натискання користувачем на рукояті. Хоча є секаторні ножиці. Вони обладнані храповим механізмом, який знижує необхідну силу натискання.

● Гідравлічні. Працюють під тиском рідини. Масивні й залежать від насоса. Існують моделі з вбудованим нагнітачем тиску, що спрощує їх експлуатацію.

● Електричні. Підключаються до електромережі або живляться від акумулятора. Середній варіант у співвідношенні потужності, габаритів і вартості.

За популярністю лідирують механічні моделі. Вони недорогі, прості й довговічні. За рахунок храповика сила різу ножиць збільшується, і вони легко ріжуть метал. Єдине обмеження в тому, щоб у серцевині не було сталі. З таким сплавом вдастся впоратися, але цілісність інструменту постраждає.

Решта видів частіше використовуються в промисловості для різання товстих кабелів, армованої ізоляції та інших проводів із підвищеною міцністю.

Який використовується інструмент для обтиску, різання й зачистки дроту

Для роботи з проводкою існує комплекс інструментів. Серед найбільш популярних:

● Ножиці. Використовуються для поділу проводів на відрізки потрібної довжини й різання кабель-каналів.

● Кабелерізи. Застосовуються для обробки проводки з товстої ізоляцією.

● Обтискні прилади. Потрібні, щоб встановити контактний наконечник на кабель.

● Для зняття ізоляції. Стрипери допомагають швидко й без пошкодження жили зняти захисне покриття.

Важливо правильно вибрати інструменти для роботи з дротом. Існують моделі для мідних, алюмінієвих і біметалічних жив. Для роботи з перетином різного діаметру. І навіть для укріпленої ізоляції або рукавів для проводки.

Чому купують в Італ-Техно

У магазині Італ-Техно представлені не тільки інструменти для різання й зачистки кабелю, а й інші товари для електротехнічних робіт. Уся продукція з каталогу:

● виготовлена в Європі на італійських заводах;

● сертифікована за стандартами ЄС;

● поставляється безпосередньо від виробників;

● знаходиться на складах у Києві в повному асортименті;

● доставляется по всій країні транспортними компаніями.

Магазин Італ-Техно працює вже 20 років на українському ринку в якості дистриб'ютора брендових товарів для електриків з Італії.