Клемні колодки та клемники

Показано з 1 по 18 із 101 (6 сторінок)

Сполучні колодки для проводів

Клемна колодка використовується для з'єднання кабелів у комутаційних точках мережі. Вона присутня у всіх електричних ланцюгах з декількома споживачами. Встановлюється в розподільчих шафах, щитових і електричних коробках. Основне призначення — зробити контакт проводів більш безпечним, а монтаж простішим і швидшим, вберегти техніку від короткого замикання, а електрика від випадкового удару струмом під час роботи.

Клемні колодки прийшли на зміну традиційній скрутці струмопровідних жил. З одного боку, колодки займають більше місця, але компенсують це:

● підвищеною пожежною безпекою і захистом від короткого замикання;

● покращеними ізолюючими властивостями точок з'єднання проводки;

● більш естетичним і цивілізованим зовнішнім виглядом;

● спрощеною системою організації точок з'єднання кабелів;

● можливістю зводити в одному місці відразу кілька електроланок, дотримуючись правил безпеки.

Навіть згідно з ПУЕ рекомендується використовувати колодки для проводки, а від скручування взагалі відмовитися, щоб уникнути пожеж, нещасних випадків при роботі з проводкою і інших екстрених ситуацій. А для організації деяких мереж це виражено навіть у формі вимоги. Наприклад, для сучасних житлових будинків є обов'язковою наявність клемників у розподільних щитах.

Клемна колодка для проводів: типи і види

Якщо говорити про класифікацію клем, їх основний поділ відбувається за кількома параметрами:

● матеріалу, з якого виготовлена колодка;

● типу затиску, в якому фіксується провід;

● способу установки в приміщенні;

● в залежності від виду струму.

Якщо тип монтажу не викликає особливих питань (бувають навісні і призначені для щитових), так само, як і вид струму (можуть бути магістральні, з'єднувальні і складальні), то перші два пункти варті додаткової уваги.

З чого виготовляють колодки для з'єднання проводів

В основному колодки виготовляють з полімерних матеріалів, хоча бувають і винятки. Так, для клемників використовують такі матеріали:

● Поліетилен. Стійкі до впливу навіть агресивного середовища (наприклад, з підвищеною вологістю або вмістом солі). При цьому легко ріжуться звичайним ножем.

● Поліамід. Добре чинять опір горінню, запобігають поширенню полум'я і витримують високі температури.

● Кабролід. Мають герметичну структуру, що дозволяє використовувати їх в екстремальних умовах.

● Кераміка. Негорючі і навіть не плавляться, витримують вплив найагресивніших середовищ. Але коштують дорожче і мають більшу вагу.

Найпопулярніший матеріал – звичайний пластик (ПВХ). Колодки з нього виходять легкі, міцні і недорогі. Та й в плані пожежної безпеки він теж добре себе проявляє. При короткому замиканні клема просто оплавляється, але відкритий вогонь не виникає і, тим більше, не поширюється. Завдяки поганій горючості і низькій вартості пластик визнаний одним з кращих матеріалів для виготовлення клем.

Як електроколодки з'єднують дроти

Що стосується підключення до клемника провідника, тут можливі три варіанти:

● Гвинтовий. Жили фіксуються за допомогою затискного гвинта. Надійно, але є небезпека перетягнути гвинт і пошкодити затиск або корпус клеми.

● Пружинний. Провідник притискається пружиною. Для підключення кабелю досить просто натиснути на кнопку. Вважається оптимальним варіантом.

● Ножовий. Такий контакт здатний переривати з'єднання, розділяючи провідники. Наприклад, при короткому замиканні або за інших умов.

Найбільш популярним типом фіксації в клемнику розгалужувальному вважається пружинний. Зусилля є оптимальним для впевненої передачі напруги між провідниками. При цьому чудово утримуються і самі жили, а значить, можливість випадкового відключення зводиться до мінімуму.

Клемники кінцеві

Це окремий вид, який варто згадати. Його головне завдання — завершити електричний ланцюг. Тут фіксується один з кінців кабелю, через що до кінцевого клемника пред'являються особливі вимоги:

● підвищеної пожежостійкості;

● покращеної ізоляції проводу;

● посиленого захисту жили від механічних пошкоджень.

Така колодка для проводів встановлюється зазвичай у розподільних щитах. Може фіксувати дріт і від квартири, і від усього під'їзду.

Клемники для монтажу на DIN-рейку

Ще один вид колодки, що використовується під час монтажу на стандартизовану DIN-рейку з шириною посадкового місця 35 мм. Таким чином, від інших клемників відрізняється способом монтажу. Спочатку встановлюється сама DIN-рейка, а на неї вже навішується потрібна кількість клем. Така система дозволяє:

● швидко зібрати комутаційний вузол;

● просто проводити обслуговування проводки;

● легко додавати або прибирати клеми.

Сполучні колодки для проводів цього типу можуть встановлюватися і в розподільних коробках, і просто на стіні. Все, що потрібно для їх монтажу — DIN-рейка відповідної довжини. Це не тільки зручно, але й дозволяє заощадити на метизах, та й часу організація з'єднання кабелів вимагає менше.

Асортимент клемників ІТАЛ-ТЕХНО

Італ-Техно — дистриб'ютор італійської електротехнічної продукції в Україні. За прямими договорами магазин отримує вироби таких брендів як BM, Elettrocanali і Arnocanali. У каталозі представлені клемні колодки для розподільних коробок різних типів і видів:

● затискачі для провідників: кінцеві, еквіпотенціальні, павукоподібні, прохідні і швидкого з'єднання;

● безпосередньо колодки різних видів (від магістральних до встановлюваних на DIN-рейку);

● мідні шини, які можна використовувати на самих різних ділянках електричної мережі.

При цьому можна замовити потрібну клему за індивідуальними кресленнями безпосередньо з заводу в Італії. Формат домовленостей Італ-Техно і виробників дозволяє здійснити таке замовлення. При цьому партія виробів отримає сертифікат відповідності стандартам якості Євросоюзу.