Кабельні наконечники

Показано з 1 по 18 із 635 (36 сторінок)

Елементи для окінцювання провідників

Кабельні наконечники − це спеціальні затискачі, що фіксуються на кінці дротів і необхідні для з’єднання кабелю з будь-яким приладом, який споживає або виробляє енергію. Також відомі під назвами гільза або з’єднувач і часто використовуються для контакту двох дротів, замість традиційного (і небезпечного) скручування.

Річ у тому, що при будь-якому прямому сполученні електроприладів виникає перехідний опір. Через це місце з’єднання нагрівається. Перегрів, у свою чергу, призводить до аварійних ситуацій. Щоб уникнути такого, рекомендується купити наконечник для дроту, який:

● збільшує площу контакту кабелю;

● внаслідок чого знижується перехідний опір;

● і, відповідно, зменшується нагрівання місця з’єднання при подачі струму.

Сполучні гільзи розроблені переважно для того, щоб знизити ризики появи аварій і коротких замикань.

Де використовуються гільзи для дротів

Крім більш безпечного контакту, окінцівка кабелю забезпечує і додаткові зручності в роботі з проводкою:

● запобігає окисленню жили, збільшуючи термін служби з’єднання;

● дозволяє швидко підключити або демонтувати контакт;

● дає можливість багаторазового використання дроту.

Використання гільз виключає такі моменти, як оплавлення розеток, вигоряння автоматів у щитку, перегрів вилок, загоряння шаф розподілу і постійне надходження сигналу про аварійну ситуацію від стабілізаторів.

Враховуючи те, що окінцівки випускають різного розміру і діаметра, вони однаково необхідні і в промисловості, і в побуті.

Наконечники для дротів: види і типи

Обжимка класифікується за двома параметрами. По-перше, матеріал, використаний для її виробництва. По-друге, спосіб кріплення до кабелю. Перші − це популярні діелектрики та їхні сплави:

● Мідь. Для з’єднання мідних жил. Окислюється при контакті з алюмінієм під напругою. Є варіанти, покриті оловом (лудіння) для додаткового захисту від корозії.

● Алюміній. Для з’єднання кабелів із цього металу. Окислюється, контактуючи з мідними дротами. Під напругою покривається плівкою, що захищає від контакту з киснем і, відповідно, корозії.

● Комбіновані. Універсальні з’єднувальні гільзи, в яких кожна сторона виготовлена з різного металу. Конструкція не окислюється при контакті, повністю зберігаючи струмопровідні властивості.

Якщо з поділом за матеріалами все просто, то способів фіксації гільзи на дроті  існує більше. І тому не завжди очевидно, який  варіант буде кращим у тій чи іншій ситуації.

Типи гільз для кабелю за способом кріплення

Існує п’ять варіантів фіксації наконечника на дроті:

● Опресовування. Найбільш простий і популярний метод кріплення. Досить просто стиснути гільзу спеціальним інструментом або навіть звичайними плоскогубцями.

● Затискний болт. Затягується на кабелях болтом через спеціальні отвори. Процес простий, але вимагає певної вправності. Наконечник під болт можна використовувати кілька разів. У цьому полягає його основна перевага.

● Зривний болт. Система та ж сама, тільки капелюшки болтів відламуються при закручуванні. Кріплення не виступає за конструкцію гільзи.

● Пайка. Фіксуються за допомогою паяльника і припою. Не завжди зручно, зате надійно і довговічно.

● Зварювання. Найнадійніший варіант із максимальною струмопровідністю, але вимагає складного і громіздкого обладнання, а також електродів з того ж металу, що і наконечник.

Кожен спосіб фіксації є популярним. Наприклад, опресовування частіше використовується в побутових ремонтах, а зварювання і пайка − в промисловості. Вибір залежить від цілей, для яких прокладається електромережа.

Асортимент кабельних наконечників ІТАЛ ТЕХНО

В інтернет-магазині Італ-Техно можна купити всі види гільз для дротів. Це фірмові вироби італійських брендів, вироблені:

● на заводах, розташованих у Європі;

● у суворій відповідності зі стандартами якості ЄС;

● доставлені на склади Італ-Техно за прямими договорами.

У наявності є набори наконечників для дротів з усіх актуальних матеріалів, різних розмірів і типів, призначені для побутового та промислового використання. В наявності як силові, так і несилові окінцівки дротів.

Магазин пропонує унікальні товари від незалежних брендів Італії за доступними цінами і з швидкою доставкою по Україні.

Як вибрати кабельний наконечник?

Є кілька правил, які допоможуть правильно підібрати окінцюватель дроту:

● матеріал гільзи і жили повинні збігатися, інакше контакт окислюється і перестає проводити струм;

● люфт потрібно мінімізувати, тобто діаметри наконечника і хвостовика повинні збігатися з розмірами дроту і жили.

Наконечники на дроти − це найбільш простий і безпечний спосіб організувати місця з’єднання або фіксації кабелів.