Що таке термоусадка на дроти

Що таке термоусадка на дроти


Перейти до каталогу " Термоусадочна трубка

Матеріал виготовлення

Термоусадка для дротів виготовляється з термопластичних матеріалів, які втрачають форму під час нагрівання і повертають її під час охолодження до певної температури.

Термопластичний поліолефін

Синтетичний полімерний поліолефін є найбільш широко використовуваним матеріалом для виготовлення термозбіжних трубок через його стійкість до високих температур і хімічного забруднення.

ПВХ

Полівінілхлорид забезпечує гладку поверхню виробів і використовується для створення трубок різного діаметру завдяки своїй пластичності. Матеріал стійкий до лугів, мінеральних масел, розчинників і більшості кислот, не підтримує горіння і витримує температуру до +66 ° C.

ПТФЕ

Політетрафторетилен, більш відомий під торговою маркою Teflon®, має високу стійкість до хімічних речовин і виключно низький коефіцієнт тертя, тобто речовини дуже легко зісковзують з нього. Це може бути важливо для захисту відкритих кабелів на виробництвах або в цехах, де є ризик потрапляння лугів або інших хімічних речовин на дроти. При цьому трубки з ПТФЕ менш стійкі до механічних навантажень, ніж вироби з інших матеріалів.

Етіленпропілен

Термоусадочні трубки з фторованого етіленпропілена (ФЕП) мають високу стійкість до лугів і кислот, а також до стирання і впливу небезпечних рідин, таких як дизельне паливо і гідравлічна рідина, що робить їх гарним вибором для герметизації дротів автомобілів, спецтехніки і станкового обладнання.

ПВДФ

Вироби з полівініліденфториду відрізняються високим рівнем стійкості до дії вогню, агресивних хімікатів і промислового палива. Вони дуже міцні і мають високу стійкість до механічних пошкоджень, а максимально допустима температура експлуатації на повітрі +150 °C. ПВДФ відрізняється фізіологічною інертністю, що робить його безпечним для ізоляції дротів в побутових приладах, установках і устаткуванні харчової промисловості.

Силіконові

Силіконові термоусадочні трубки відрізняються гнучкістю і пружністю під час впливу високих або низьких температур. Підходять для ізоляції нагрівальних елементів і зв'язування оптоволоконних кабелів. Широко використовуються в медичних установах, оскільки добре витримують умови стерилізації високою температурою, лугами і УФ-променями.

Фтореластомер

Термоусадочні трубки з фтореластомера, різновиди синтетичного каучуку, стійкі до високих температур і залишаються гнучкими навіть при низьких температурах. Ефективно захищають кабелі та контакти від масел, лугів, хімічних речовин, вологи і високої температури.

Типи термоусадочних трубок

Термоусадочні трубки доступні в двох основних типах:

- одностінні;

- двостінні.

Одностінні, або тонкостінні трубки надійні і стійкі до механічного впливу завдяки гнучкості і пружності матеріалу. Це хороший вибір, коли потрібна електрична ізоляція або захист від стирання і деформації. Трубки з подвійними стінками частіше застосовуються в ситуаціях, коли потрібен захист від кислот і лугів, хімічних речовин або вологи, який досягається за рахунок додаткового клейового шару всередині виробу. Під час усадки клей заповнює проміжок між оболонкою і кабелем. У результаті термонасадкові муфти з клеєм знижують ризик виникнення капілярних явищ, тобто утворення вологи між зовнішньою оболонкою кабелю і ізоляцією.

Переваги термоусадки

Термоусадочні трубки широко використовуються під час створення кабельної ізоляції або для поділу пучків дротів в пристроях. Їх перевага — це, перш за все, простота використання, надійна ізоляція і стійкість до пошкоджень, в тому числі механічних. Термоусадочні трубки використовуються для ізоляції будь-якого електричного провідника як по перерізу, так і за призначенням. Крім того, їх використання захищає кабелі від можливих механічних пошкоджень і від вологи. Під час складання трубки піддаються впливу джерела тепла, завдяки чому вони стискаються на ізольованому електричному елементі, ідеально адаптуючись до його форми і створюючи щільний ізоляційний шар.

Термоусадочні трубки бувають різних кольорів, тому їх зручно використовувати для маркування кабелів, яке потім полегшує прокладку трас, підготовку документації і подальше обслуговування електромережі. Поширені вироби чорного, червоного, синього, жовто-зеленого та коричневого кольорів. Додатковим елементом до термоусадочних рукавів є прокладки, призначені для закладення кінців кабелів на окремих провідниках або для виготовлення оголовків (внутрішніх і зовнішніх) і кабельних муфт на кабелях з полімерно-паперовою ізоляцією.

Яку температуру витримують

Термоусадочні рукави, виготовлені з різних матеріалів, при нагріванні дають різну ступінь усадки. В описі до продукту завжди вказується коефіцієнт термоусадки. Якщо він 2:1, значить, під впливом тепла трубка зменшить свій діаметр удвічі. При співвідношенні 3:1 вона може стискатися до 1/3 діаметра. Термоусадочна трубка 4:1 призначена для дуже тонких дротів, стискається під дією температури до 3/4 від початкового діаметра. Перш ніж зважитися на придбання специфічної термоусаджувальної ізоляції, слід ретельно виміряти діаметр кабелю, який буде нею захищений.

Температура, яку здатна витримувати термоусадка, також варіюється в залежності від матеріалу виготовлення. Більшість виробів має високу стійкість до хімічних, атмосферних і біологічних факторів і може використовуватися в широкому діапазоні температур: від -55 до +150 °C. Оскільки вони часто використовуються як електрична ізоляція, також можуть витримувати високу напругу до 600 В.